Gemeente presenteert plannen wijkvernieuwing
Spreek tekst uit
Wijkvernieuwing in Vinkhuizen
De gemeente gaat Vinkhuizen, Selwerd, De Hoogte/Indische Buurt, Beijum, Lewenborg en de Wijert aanpakken onder de noemer ‘Wijkvernieuwing op zijn Gronings’. Volgens het koersdocument Wijkvernieuwing Vinkhuizen dat op 12 maart verscheen wil de gemeente meer investeren in wonen, werken, leren, veiligheid en meedoen in de wijk.
Verbeteringen
Het koersdocument Wijkvernieuwing Vinkhuizen beschrijft welke doelen de gemeente met wijkvernieuwing in Vinkhuizen wil behalen. Kinderen moeten in Vinkhuizen veilig naar school kunnen en goed onderwijs krijgen. Er komt meer aandacht voor wijkbewoners die moeilijk aan het werk komen. De gemeente wil bovendien graag dat wijkbewoners kunnen meedenken over de ontwikkeling van hun eigen wijk.
De gemeente wil verkeersveiligheid en het onderhoud van de openbare ruimte verbeteren. Veel woningen zijn aan onderhoud toe en worden geïsoleerd. De gemeente wil meer woningen aansluiten op het warmtenet of een andere aardgasvrije energievorm. Vanwege klimaatverandering wordt de wijk voorbereid op meer regen en hetere zomers.
Wilt u het koersdocument zelf lezen? Klik op deze link.
5,1 miljoen euro
De gemeente heeft jaarlijks 5,1 miljoen euro vrijgemaakt voor wijkvernieuwing in Vinkhuizen, Selwerd, De Hoogte/Indische Buurt, Beijum, Lewenborg en de Wijert. Verder doet de gemeente doet een beroep op landelijke subsidies en kijkt of de plannen aansluiten bij de plannen van Nij Begun. De gemeente werkt samen met woningbouworganisaties.
Bron: oogtv & gemeente.groningen.nl
Volg ons op Instagram of Facebook voor snelle updates over uw wijk. Wilt u zelf nieuws of een activiteit delen? Stuur uw bericht via ons contactformulier.