Vossenjacht in Vinkhuizen
Spreek tekst uit
Vossenjacht in Vinkhuizen
Dinsdagmiddag 21 oktober vindt het Jachtseizoen plaats in Vinkhuizen. Politieagenten en handhavers zetten alles op alles om kinderen en tieners in overalls in te rekenen. In 2024 is de vossenjacht ook in Vinkhuizen gehouden. Toen lukte het twee jongeren om uit handen te blijven van de agenten.
Ontsnappen
De Vossenjacht wordt georganiseerd door jongerenwerk van WIJ en de politie. Groep zes tot en met brugklasleerlingen trappen de Vossenjacht vroeg in de middag af. In de avonduren proberen pubers tot 18 jaar aan de agenten te ontsnappen. Het spel begint bij de Wende aan de Goudlaan.
Tikspel
Jachtseizoen is een tikspel. Jongeren moeten uit handen blijven van de handhavers. De handhavers proberen de jongeren twee keer te tikken. Elke keer dat de jongeren getikt worden, moeten ze een kaartje inleveren. Als ze beide kaartjes kwijt zijn, houdt het spel voor hen op.
Elkaar leren kennen
De politie vindt het Jachtseizoen belangrijk. Door samen een spel te spelen leren jongeren en agenten elkaar beter kennen en begrijpen. Zo krijgen jongeren een beter beeld van de politie.
De Vossenjacht komt uit een serie van StukTV. Het afgelopen jaar is het evenement in tal van wijken en dorpen in de gemeenten gehouden. Andere steden in het land waar het Jachtseizoen wordt gehouden laten weten dat het leuke contact tussen jongeren en agenten voordelen biedt voor de langere termijn.
Foto: Oog TV, Jachtseizoen 2024
Volg ons op Instagram voor korte updates over uw wijk.