Logo wijkwebsite Vinkhuizen
  • Home
    • Wie zijn wij
    • WOV
      • Nieuws WOV
      • Bestuur
      • Lid worden
      • Documenten WOV
        • Convenant
        • Statuten
        • Bestemmingsplan
        • Wijkperspectief 2010-2020
      • Vergaderingen
        • Ledenvergaderingen
        • Jaarverslagen
        • Notulen
      • Contact W.O.V.
      • Buurtfonds
    • Plattegrond
    • Nieuws
    • Colofon
  • Wijkcentra
    • 't Vinkhuys
    • de Wende
    • Speeltuin
    • Vensterschool
    • KVA
    • de Goudvink
  • projecten
    • Slim Leven
    • De Roege Boys
    • Backbone050
    • Buurtpreventieteam
    • Samen Buurten
    • Vinkmobiel
    • Seniorenplatform Vinkhuizen
    • Kiosk
  • Zorg
    • "Wij team" Vinkhuizen
    • Platina
    • Veldspaat
    • Zorg Diversen
  • In de wijk
    • Kinderboerderij
    • Bibliotheek
    • Winkelcentrum
    • Scholen
    • Kinder / jeugdwerk
    • Buurten
      • Buurten div.
      • Huurdersverenigingen
    • Andere instellingen
    • Kerk / Religie
    • Bijzondere mensen
    • Topkok Vinkhuizen
  • Media
    • StadjersTV
    • De vorige kranten
    • Wijkgids
    • Contact redactie
    • Colofon krant
  • Xtra
    • Stad
      • Startpagina: Groningen.nl
      • Melding overlast en stadsbeheer
      • Nieuws Stad
    • Nieuwsbrief
    • Statistieken
    • Links
    • In het Spotlicht
      • Zet u zelf in het spotlicht
    • Sportberichten
    • Ondernemers
      • Ondernemer klik hier
  • Contact
  • Agenda
Vinkhuizen01 1200x320
  • U bevindt zich hier:  
  • Home
  • In de wijk
  • Bijzondere mensen
  • Iedere fiets snel weer op gang met Fietshuizen

Iedere fiets snel weer op gang met Fietshuizen

Alex Hazelhoff Fietshuizen klNederland is hét fietsland. We hebben meer fietsers, dan inwoners. We fietsen naar het werk, om de kinderen naar school te brengen, om boodschappen te doen, naar vrienden te gaan of om lekker te ontspannen. Een fietsliefhebber, die van zijn hobby zijn werk heeft gemaakt is Alex Hazelhoff (39 jaar).

Sinds twee jaar is Alex fulltime bezig met zijn onderneming; Fietshuizen. Met zijn unieke reparatie op locatie concept voor fietsers, komt hij bij Stadjers thuis om de fiets binnen een half uur of drie kwartier weer rijklaar te hebben.

Met zijn opvallende bakfiets (zie foto) maakt hij tegenwoordig heel wat kilometers door de stad Groningen. ‘Mensen kunnen mij bellen en ik kom bijna altijd dezelfde dag nog langs voor reparatie.’ In Backbone 050 aan de Travertijnstraat in Vinkhuizen huurt hij de voormalige conciërgeruimte. Deze heeft hij omgebouwd tot een kleine fietswerkplaats. Als hij toch niet op locatie de klus kan klaren, dan neemt hij de fiets mee naar zijn werkplaats. Daar heeft hij tegenwoordig ook apparatuur om elektrische fietsen in te lezen en te repareren.

Van hobby naar levenswerk
Alex bracht zijn jeugd door in Gieten. Hij verslond heel wat kilometers op zijn mountainbike. ‘Ik had regelmatig iets kapot en vroeg mijn fietsenmaker om de gekste onderdelen om zelf de fiets weer te repareren.’ De fietsenmaker vroeg Alex op zijn 15de of hij op zaterdagen en later in vakanties, voor hem wilde komen werken. Zo leerde Alex de fijne kneepjes van het vak. Tot twee jaar geleden was Fietshuizen meer een hobby. Alex werkte als beursinrichter. Hij reed het hele land door. In de avonden en weekenden repareerde hij fietsen van familie, kennissen en buren. ‘Ik woonde in de Aquamarijnstraat. Daar zijn veel studenten. Al in 2007 begon ik met Fietshuizen door een flyertje bij mij in de flat te verspreiden. Alex kwam via LinkedIn in contact met het fietsservicepunt. Die had 34 filialen door heel Nederland. ‘Ik mocht als zzp’er beheerder zijn van de fietspunten in Assen en Groningen.’ Ook wordt hij wel door fietsenwinkels ingehuurd voor onderhoud.

Gemak dient de mens; fietsreparatieservice aan huis
Wat erg prettig is, is dat mensen niet met hun fiets hoeven te sjouwen en zelf niet de deur uit hoeven. Een telefoontje en Alex is onderweg naar zijn klant. Fietshuizen is open van maandag t/m zaterdag van 08.00 tot 20.00 uur. ‘Als mensen voor hun vervoer van de fiets afhankelijk zijn, dan wil je dat hun stalen ros ze niet in de steek laat. Een lekke of versleten band, een kapotte versnellings- of remkabel vervang ik ter plekke binnen een half uur.’ Lijkt het erop dat het niet ter plekke gefixt kan worden, dan bedenkt Alex meestal wel iets zodat klanten in ieder geval nog die dag wel van zijn fiets gebruik kunnen maken.

Fietsendokter
De vraag naar fietsen neemt nog steeds toe. Elektrische fietsen, sport- en racefietsen vliegen als warme broodjes over de toonbank. Alex repareert ook elektrische fietsen. ‘Ik vind het zeer boeiend om een goede diagnose te stellen bij elektrische fietsen. Als de display bijvoorbeeld niet werkt, dan kan dit aan tal van dingen liggen. Uitvogelen waar het aan ligt, is net iets voor mij.’ Alex kan de fiets aan de computer leggen om helemaal uit te lezen. Ooit had Alex een gekko ligfiets ter reparatie. Die had bijzondere onderdelen. Alex moest uit gaan zoeken waar hij een speciaal tandwiel kon bestellen. Dat speurwerk vind hij tof om uit te zoeken. Op de populaire transportfiets past geen kinderzitje omdat de voetsteun dan tegen het rekje aankomt. Wel als Alex eraan sleutelt. Met speciale buisjes krijgt hij dit prima op maat. ‘Mijn zoon van 4 kan lekker voor op mijn eigen transportfiets zitten. Mijn vader is een echte fietsendokter, zegt deze wijsneus.

Contact
Alex Hazelhoff van Fietshuizen is te bereiken op ma t/m za. van 8-8 uur op tel. 06 14 72 54 79.

Vinkhuizen, 8 november 2020

'Ander' nieuws

  • Werkzaamheden Kornalijnlaanbrug bijna afgerond
  • Gea's weggeefwinkel maakt kinderen in Protonentherapiecentrum dolblij
  • Vinkmobiel doet mee aan onderzoek sociaal leren en sociale innovatie
  • Voorkant kiosk Diamantpark volledig beklad
  • Parkeeroverlast Woldring houdt aan
  • ME ingezet Barnsteenstraat
  • Defensie stuurt zeventien militairen naar verpleeghuis de Veldspaat
  • Brandstichting in speeltuintje Jadestraat
  • Op 't Vinkentouw week 52-2020
  • Kerstpakketten met grote dank in ontvangst genomen
  • Een Lieve Groet met Vleugels
  • Gemeente Groningen investeert 24 miljoen in groenere stad
  • Groene burgemeester deelt Tiny Forests uit
  • Op 't Vinkentouw week 51-2020
  • Boodschappendienst Vinkmobiel

Nieuwsbrief

Meld je aan voor de Nieuwsbrief en word tevens gratis lid van het WOV
biotoop.jpg
VW28.jpg
VW30.jpg
VW_100.jpg

Agenda

jan
27

27-01-2021 19:00 - 20:00
Bootcamp Beweegtuin Vinkhuizen

jan
28

28-01-2021 16:00 - 17:00
Theater Pannenkoek

feb
3

03-02-2021 19:00 - 20:00
Bootcamp Beweegtuin Vinkhuizen

feb
10

10-02-2021 19:00 - 20:00
Bootcamp Beweegtuin Vinkhuizen

feb
14

14-02-2021
Valentijnsdag

Laatste nieuws

  • Vinkmobiel boodschappenservice
  • Coronaverhalen Vinkhuizen - Heba Masreya
  • Blauwe papiercontainers
  • Nieuwe gasleidingen Kornalijnlaan
  • Speeltuinvereniging Vinkhuizen zoekt secretaris
  • Wat doe jij anders in coronatijd? Vertel je verhaal
  • Huurders Radiumstraat in actie tegen slecht onderhouden woningen
  • Sneeuw, maar niet veel
  • Doe en denk mee met de Hart onder de riemactie Vinkhuizen
  • Dinner Om de Hoek januari 2021
  • Op 't Vinkentouw week 02-2021
  • De andere kant van de Woldring Locatie
  • Huurders Radiumstraat eisen ook renovatie
  • Hennepkwekerij in flatgebouw in wijk Vinkhuizen in Groningen
  • Gezocht: groene aanpakkers in Vinkhuizen

Volg ons op ...

Klik in de afbeeldingKlik in de afbeelding

Klik op de afbeelding

Meer nieuws

Klik in het bovenliggende hoofdmenu op Wijkinstellingen; Zorg, of in de Wijk voor nieuws uit o.a. 't Vinkhuys, de scholen het winkelcentrum, maar ook sportverenigingen en de buurten. Er is ook veel te vinden onder de menuknoppen Home; Media en Xtra. Maak eens een keuze uit het getoonde menu.
De wekelijkse pagina Op 'tVinkentouw vindt u door te klikken in de menuknop Media.

Wijkoverleg Vinkhuizen | Postbus 2507 | 9704 CM Groningen | info@vinkhuizen.nl
website: 4PUNT4.nl ICT-Advies & Joomla webdesign
Naar boven